Lokman Ertürk Karizmasını Muhalefet yükseltiyor
Bu yazı 1441 defa okundu.
Pazartesi, 03 Aralık 2012 21:38

 

Kazan Belediye Başkanlığını 34 yaşında kazanan birinin bu başarısı herkesi şaşırtıyor. İlçeye yaptığı işler seven sevmeyen herkes tarafından beğeniliyor.Lokman Ertürk Kazan'ın gelişiminin ünüveriste tezi olması lazım derken  bizce Lokman Ertürk'ün kendisinin tez olması lazım.

Farklı bir siyasetçi yapısı var.Kimisi ona sevimli diyor kimisi uyanık, kimisi sinsi diyor.

Kim ne derse desin siyaseti biliyor ve bir Lokman Ertürk karizması yaratıyor.Bize görede bu karizması gün geçtikçe yükseliyor yükselen karizmasınada muhalefet  katkı yapıyor.

Her seçimde oyunu yükselten ilçenin babası-şerifi haline  gelen birisine karşı muhalefet politika üretemiyor.Yaptığı işlere yönelik değil kişisel  tavır ve davranışlarına göre dedikodu yapıyor.

Biz gazetemizden yazıyoruz," Kazan Sincan gibi otel kent oluyor yaşayanlar Kazanlı olduğunu hissetmiyor"diye eleştiri yapıyoruz. Muhalefet onun yurt dışı gezilerini dile doluyor. Yurtdışı gezileri ister eğlence olsun ister iş gezisi olsun biz ilgilendirmiyor.Biz ilçeye döndüğünde devam eden işlerini takip edip etmediğine bakıyoruz.

Biz "aşırı yapılaşma var bu yapılaşma ilçeyi boğacak diyoruz.Biz  ailelerin vakit geçireceği sosyal alanlar yok "diye eleştiriyoruz.

Muhalefet ilçede aşırı otorite sağladığının dedikodusunu yapıyor.Evet ilçede bir otorite olduğu doğrudur.Ama diktatör olduğu doğru değildir.

Bazı çevrelerin esnafların onunla ters düşmek istemediği doğrudur.

Çıkın diğer il ve ilçelere her tarafda iktidarla herkes iyi geçinmek ister.Kazan'ın başkanı bu otoritede biraz aşırıya kaçtıysa bu onun suçu değil ona bu imkanı verenlerdedir.

Biz Lokman Ertürk  ile çok eskiden tanışıyoruz.Siyasi ve dünya görüşlerimiz uyuşmuyor.Ama  tarafsızlık çerçevesinde yiğidi öldürüp hakkını vermeye çalışıyoruz. ilçenin ondan önceki halini de biliyoruz, çevre ilçeleri de biliyoruz.

Kazan 25 yaşında ama sanayi şehri olma yolunda, sanayileşmek gelişmiş ekonomi demektir.Onun için muhalefetin sanayiyi görmesi lazım.Ve sanayi yatırımlarında ne gibi yanlışlar  olduğunu ve sanayide ne gibi yatırımlar olması gerektiğini dile getirmesi lazım..

Lokman Ertürk'ün kaderinin Melih Gökçek'e bağlı olduğu  belirtiliyor.Melih varsa Lokman'da var deniliyor.

Siyasette vefayı bilenler  geleceğini çizerler.

Eğer Melih Gökçek Lokman Ertürk'ün siyasette var olmasını sağlıyorsa "manevi oğlum" diyorsa burada bir vefa olmalıdır. Kazan'a yapılan yatırımların çoğunluğunun Gökçek tarafından yapıldığı aşikarken Ertürk'ün  ondan kopması düşünülebilir mi? Gökçek usta bir siyasetçi Ertürk'e de  faydalı oluyor sanırız.Onun için fayda sonuç getiriyor işte...

Son dönemde Yenimahalle hikayesi aldı başını gidiyor...Çok yorumlar dinliyoruz.Muhalefet bu hikayeyi "kaçış yolu "olarak yorumluyor.

Tekrar seçilmesi yada aday olması zor olan Lokman Ertürk'ün böyle bir hikaye çıkardığını dillendiriyor.Bize göre bu karizma ile Lokman Ertürk Kazan'da bir kez daha seçim alır.Yenimahalle adaylığı bize göre Ertürk'ün "kaçış yolu " değil  muhalefetin ondan "kurtuluş yolu" olabilir.

Ha birde Lokman Ertürk yakınları ile yol arkadaşları ile iç çekişme içinde hikayesi var...

Yol arkadaşları içinde yerine göz diken talip olan vardır.Bunu dile getirmez ama ince politika yapar.Ama kimilerinin uyanık sinsi dediği Ertürk bu ince politikaları görmüştür.

Kazan'da muhalefet yok diyenler yanılıyor.Biz internet sitesinden bir anket yaptık ve muhalefet adaylarına iyide oylar çıktı ve iyide yorumlar yapıldı.Bize göre muhalefet var ama  muhalefetin ufku yok.Ufku olmayan muhalefet Kazan Başkanın karizmasının önüne geçemiyor.

ÖZDEN ÜNAL

 

 

Yorumlar  

 
+16 #11 necıp peker 23-01-2013 17:24
OGLUM KABADAYILIK YAPMAYIN BIZIM CANIMIZ FEDA LOKMAN BASKANA BIZ YALAKA DEGILIZ GERCEKLERI SOYLERIZ DUN KAZAN KÖYDÜ BUGUN SEHIR LOKMAN BASKAN ELINDEN GELDIGINCE YATIRIM YAPTI , SODA SICAK SU BUNLAR KAZANI NASIL DEGISTIRIR DUŞUNUN BILINCSIZ YORUM YAZMAYIN...
Alıntı
 
 
+16 #10 cemal 02-01-2013 15:53
Kazanı kazan yapan lokman baskan daha dune kadar kazan da ne vardı*? yok neymıs yeterınce calısmıyormus yeterınce hızmet alınmıyormus , sız kazanda dogalgazı ruyanızda goremezdınız be , sahıp cıkın camur atmayın ıftıra atmayın baskan gercek kazanlılar olarak senınle gurur duyuyoruz yolun herzaman acık olsun
Alıntı
 
 
+11 #9 nadır yılmaz 12-12-2012 10:06
Lokman baskana selam olsun...Allah basımızdan eksık etmesın, bz yalakalık pesınde degılız kazanın babası lokman baskandır , cok ıyı hızmet ettı bunları gormezden gelmemek gerekır.
Alıntı
 
 
+6 #8 servet 12-12-2012 10:05
Alıntılandı mutlu DEMIRCI:
Unutmayalim ki bundan 10 sene önce kazan bir kaç iş hanından oluşan çarşısı 2 cadde olan zevksiz ruhsuz bir yerdi.Simdi bir şehir statüsüne ulaşmış ulkemizdeki bir çok vilayetten üst safhada. Sanayileşmiş bir kazan görmekteyiz hızla artan nüfus,hızla gelişen iş olanakları ile kazan büyüleyici bir ilçe haline gelmiştir.Yapılan hizmetleri görmemezlikten gelmeyin.Bize düşen başkan ertürkü desteklemek.

SIMDIYE KADAR KI EN GERCEKCI EN GUZEL YORUM BU . BENCEDE LOKMAN BEYI DESTEKLEMEK BOYNUMUZUN BORCU
Alıntı
 
 
+7 #7 mutlu DEMIRCI 11-12-2012 12:50
Unutmayalim ki bundan 10 sene önce kazan bir kaç iş hanından oluşan çarşısı 2 cadde olan zevksiz ruhsuz bir yerdi.Simdi bir şehir statüsüne ulaşmış ulkemizdeki bir çok vilayetten üst safhada. Sanayileşmiş bir kazan görmekteyiz hızla artan nüfus,hızla gelişen iş olanakları ile kazan büyüleyici bir ilçe haline gelmiştir.Yapıl an hizmetleri görmemezlikten gelmeyin.Bize düşen başkan ertürkü desteklemek.
Alıntı
 
 
-2 #6 ali yılmaz 05-12-2012 15:19
maçası yiyen kendi adını yazar,yiğit olan onun bunun adıyla yazmaz.sayın editor hodri meydan yalakaları yiğitleri atarı olanları iyisini kötüsünü ayırt edin ona göre yayınlayın.site ye kalite gelsin.tabi bu sözüm sizede bu yazınızda her incelik var.hem yağ yakmışınız hem hedef göstermişiniz hem birilerinin kuyruğuna basmışınız; bune meziyet pes doğrusu .LÜTFEN BU YORUMUDA YAYINLAYIN REYTİNGİNİZ ARTAR BİLGİNİZ OLSUN
Alıntı
 
 
0 #5 selım 05-12-2012 09:48
#3 murat #4 HAKAN ve dıger vefasız kadır kıymet bılmeyen ınsanlardan Allah lokmanı kurtarsın , yazdıkları yorumlara bak , kazan kocaman bır sıfırdı daha dune kadar , Allah razı olsun ıyı hızmetlerı var demek yerıne kazan kaybettı bıttı hıc bısey yapılmıyor dıosunuz , bu yatırımlar otomatık mı geldı ? durup dururken mı oldu? dıger ılcelerı bı gez bakalım , bızım koylerde bıle asvalt var ankaraya okadar uzak olmasına ragmen ne hızmetler var. utanın ya bırazelınız vıcdanınızda yoprum yapın
Alıntı
 
 
+5 #4 HAKAN 04-12-2012 18:09
Kazan çok şey kaybetti farkında değiliz.Yapılan ne var bakıyorum da bir şey göremiyorum.Ben akp yi destekleyen biri olarak kazanda lokman ertürkü beğenmiyorum artık.
Alıntı
 
 
-2 #3 murat 04-12-2012 13:16
doğrudur kurt siyasetci tilki siyasetci neyin nerden geleceğini iyi biliyor kazan deyil gelişen cevreye bakın bir ilcelerin hangisi kazandan aşağı kalır tarafı var ben lokmana karşı deyilim parti olarakta aynı partidenim ama ben yalakalıklara karşıyımm güzel şeyler yapıldı evet ama hangi ilceye yapılmadı güzel şeyler biraz dar görüşlü düşünmeyelimm benim görüşüm lokman aslında hiç bir şey yapmadı yapılması gerekenleri yaptı böyle bir imkanla bu işleri her kazanda yaşıyan her kişi başarabilir
Alıntı
 
 
+1 #2 ali 04-12-2012 09:59
Kazanda cok buyuk ınanılmaz ısler yaptı lokman baskan , eskı ve sımdıkı kazan arasında daglar kadar fark var, adam genc dınamık calıskan zekı uyanık sıyasetı bılıyor ısı bılıyor atak , buyukle buyuk kucukle kucuk oluyor, akp nın kurucularından tum bakanları m.vekıllerını tanıyor bılıyor burokrasıyı bılıyor,ıstemey ı bılıyor nazı bılıyor ,, adam gelıyor 50 60 yasına baskanlıga aday oluyor kendıne halı yok eee sonra ne oluyor hızmet yok yatırım yok olmaz tabı. lokman erturk tam bır kurt sıyasetcı
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile